Antetli Kağıt

Antetli kağıtlar, işletmelerin şirket içi departmanları veya diğer işletmelerle arasındaki yazışma, fiyat teklifi verme, bilgilendirme gibi işler için kullandıkları ve üzerinde firma ünvanı, logosu, adresi ve telefon bilgilerinin bulunduğu A4 ebadındaki basılı matbaa ürünlerinden biridir. Kurumsal kimliğin önemli parçalarından biridir. Antetli kağıtlar, matbaa basımı aşamasında tek renkten dört renge kadar üretim seçeneği sunan ürünlerdir.

Antetli Kağıt Baskıları

Antetli kağıt baskıları, basılacak renk sayısına göre farklı baskı makinalarında yapılmaktadır. Tek renkli baskılar en uygun maliyetlerle oluşturulan basım şeklidir. Antetli kağıt baskılarında kullanılacak her renk, baskı maliyetlerini artırmaktadır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için tek renk veya iki renkli, kurumsal işletmelerde ise işletme logosu veya kurum renklerini kapsayacak renklerde basımı önerilmektedir. Baskı sırasında adetsel anlamda basım adedi ne kadar olursa olsun, sarfedilen boya, kalıp gibi malzemeler dışında, işçilik, elektrik gibi direk maliyetlerin sabit giderler olması nedeniyle, antetli kağıtların minimum 1000 adet veya daha fazla adetlerde basılması daha uygun olmaktadır

Antetli Kağıtlarda Kullanılan Kağıtlar

Antetli kağıtlarda genellikle beyaz renkli birinci hamur kağıtlar kullanılmaktadır. Bu kağıtların 90 gram veya 110 gramlık çeşitleri en sık kullanılan çeşitleridir. Beyaz renk dışında farklı birçok rengi de mevcut olan birinci hamur kağıtların farklılık arayan işletmeler için bu renklerden yana seçim yapmaları da mümkündür. Bu durumda işletmelerin kendi logo veya kurumsal renkleriyle uyumlu olan bir renkte seçim yapmaları uygun olacaktır. Birinci hamur kağıtlar dışında farklı kağıt seçeneklerinden de tercih yapabilmektedir. Bu durumda ise firmamız kağıt kataloglarından seçim yapılabilmektedir.

Antetli Kağıt Ebatları – Ölçüleri

Antetli kağıtlar farklı bir işlev yüklemek maksatlı olarak özel ölçülerde tercih edilmesi haricinde A4 ölçülerinde kullanılmaktadır. Ofis makinalarındaki baskı boyutlarına uyumlu olması ve dosya, klasör gibi kırtasiye malzemeleriyle birlikte kullanımı sebebiyle bu ebatlarda basımı uygun olmaktadır. Farklı ebatlarda basımı da mümkün olup, bu ölçülerde tercihi halinde firmamızca gerekli bilgilendirme yapılabilmektedir.

Antetli Kağıtlarda Ekstra Özellikler

Antetli kağıtlar genellikle sadece baskı yapılarak kullanılan firma tanıtım araçlarından birisidir. Ancak farklı bir görünüm elde etmek veya prestij adına antetli kağıda bazı farklı özellikler katmayı tercih eden işletmeler de bulunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları aşağıda belirtilmiş olup daha farklı özellikteki uygulamaların tercihi halinde yapılabilecek işçilikler için gerekli bilgilendirme desteği firmamızca sağlanacaktır.
-Özel kesim
-Varak yaldız baskı
-Lokal lak uygulamaları
-Hologram baskı

Antetli Kağıt Tasarım ve Örnekleri

Antetli kağıtlar, işletmelerin diğer işletmelerle arasındaki yazışma, fiyat teklifi verme, bilgilendirme gibi işleri için kullandıkları görseller olması nedeniyle tasarımı önem arzeden bir tanıtım aracıdır. İşletmelerin aynı zamanda reklam ve prestij vurgulamasını sağlayabilme işlevine sahip bir tanıtım aracı olmasından ötürü tasarım çalışmaları önem kazanmaktadır. Bu noktada firmamız tecrübeli grafikerlerce üst düzey tasarımlar sunabilmekteyiz. Farklı tasarım çalışmalarının talep edilmesi halinde yine donanımlı grafikerlerimizce cevap verilebilmektedir.